Природний захист від сонця для вашого малюка

Для нормального росту і розвитку малюка сонячне світло життєво необхідне. Під його дією виробляється вітамін D, який бере участь у формуванні та зміцненні кісткової тканини. Однак, як і будь-яке випромінювання, ультрафіолетові промені несуть небезпеку для ніжної дитячої шкіри.

Задача батьків - забезпечити малюкові якісний та надійний захист від шкідливих UV-променів. Чому це важливо? Тому що у кожної дорослої людини є певний період самозахисту шкіри від шкідливого впливу прямого сонячного випромінювання. Цей час варіюється від 5 хвилин для блондинів з дуже світлою шкірою до 30 хвилин для смаглявих, темноволосих людей. Під дією сонця спеціальні клітини меланоцити виробляють захисний пігмент меланін. Однак у дітей цих клітин ще дуже мало, а період самозахисту шкіри відсутній зовсім.

Навіть півгодини на пляжі без одягу і сонцезахисного крему можуть привести до опіків шкіри дитини. До того ж імунна система дітей сформована не повністю, тому пошкоджені клітини відновлюються набагато гірше, ніж у дорослих. Науковці довели, що обгорання у віці до 20 років збільшує ризик розвитку раку шкіри.

Як захистити дитину від шкідливої дії сонячних променів?

 • Не виходьте з малюком на вулицю в період найбільшої активності сонця - з 11 до 16 години.
 • До того як відправитися на вулицю в сонячний день, оцініть ризик негативного впливу ультрафіолету за значенням УФ-індексу (UVI), який можна дізнатися на ряді погодних сайтів чи у погодних мобільних застосунках. Безпечним вважається показник від 3 до 5; якщо ж індекс піднявся вище 6, краще залишитися вдома.
 • Прикривайте шкіру дитини легким бавовняним одягом з довгим рукавом, а голову - панамкою або кепкою з захистом для шиї. Під час відпочинку в горах, на морі або в країнах із тропічним кліматом ця умова є обов'язковою до виконання.
 • Якщо малюк перебуває на пляжі без одягу, завжди захищайте його шкіру якісним сонцезахисним засобом, приділяючи особливу увагу його складу.

Що таке сонцезахисний крем і яке значення має показник SPF?

Основу всіх сонцезахисних кремів складають УФ-фільтри. Саме вони, завдяки особливим властивостям, перешкоджають утворенню опіків і мінімізують шкоду від впливу UVB- і UVA-випромінювання.

Ефективність сонцезахисного засобу визначається показником SPF (Sun Protection Factor) - сонцезахисним фактором. Цифра після цих букв допомагає обчислити час, який ви можете провести під УФ-променями, не ризикуючи обгоріти. Наприклад, якщо на кремі або молочку вказано SPF 30, то потрібно цю цифру помножити на час самозахисту шкіри вашого типу. Так, для яскраво виражених блондинів множимо 30 на 5 - та отримуємо 150 хвилин, протягом яких діятиме захист крему, а зі спливом цього часу засіб мусить бути нанесено повторно.

Якими бувають УФ-фільтри?

Обираючи косметику для дитини, мамам і татам слід проявляти особливу обережність, звертаючи увагу на склад. Крем або молочко має бути не тільки ефективним, але і на 100% безпечним. Насамперед, це стосується УФ-фільтрів, які поділяються на дві великі групи:

 • хімічні - поглинають ультрафіолетове випромінювання і перетворюють його (наприклад, на тепло);
 • фізичні - віддзеркалюють ультрафіолет, не дозволяючи проникати у шкіру.

Небезпека хімічних фільтрів полягає в тому, що вони добре вбираються і здатні проникати вглиб шкіри, вступаючи у взаємодію з її клітинами. Саме тому після нанесення їх не видно на тілі, вони не утворюють білої плівки. Однак чіткі наукові дані щодо того, наскільки глибоко частинки хімічних фільтрів проникають в організм і як з нього виводяться, відсутні. Побоювання також викликають наведені нижче властивості органічних фільтрів.

 • Фотореактивність. У результаті тривалого впливу сонячних променів на шкіру, змащену сонцезахисним засобом із хімічними фільтрами, останні починають руйнуватися, виділяючи вільні радикали. Їхня взаємодія з клітинами шкіри може призводити до пошкодження ДНК, створюючи умови для розвитку меланоми.
 • Гормональний вплив. Частина хімічних речовин призводить до порушення гормональної та репродуктивної систем.
 • Здатність викликати алергію й подразнення.

Безпечною, визнаною авторитетними організаціями альтернативою цим небезпечним фільтрам є мінеральні (фізичні) фільтри - оксид цинку і/або діоксид титану. На відміну від хімічних, вони не поглинають UVA- і UVB-випромінювання, а, немов крихітні дзеркала, відбивають його, перешкоджаючи проникненню в шкіру.

Якими властивостями повинен володіти ідеальний сонцезахисний засіб для дітей?

 • Безпека. Склад на основі мінеральних фільтрів і рослинних компонентів без ароматизаторів.
 • Ефективність. Надійний високий захист від UVA- і UVB-променів завдяки комбінації УФ-фільтрів і мікропігментів.
 • Високий рівень SPF. Мінімум 30, а в регіонах з високою інтенсивністю сонячного випромінювання - не менш за 50.
 • Зволоження. Формула на основі рослинних олій і речовин, які мають вологоутримуючі й поживні властивості, що попереджають сухість шкіри.
 • Приємна текстура, відсутність яскраво вираженого запаху.
 • Водостійкість. Не варто забувати, що навіть водостійкий засіб після купання і використання рушника потрібно наносити на шкіру дитини повторно.

Натуральна сонцезахисна косметика для дітей від WELEDA – це безпечні й ефективні засоби

Пропонуємо до уваги дбайливих батьків наше рішення з високим ступенем захисту шкіри від сонця для ваших малюків - Едельвейс сонцезахисне молочко SPF 30 і Едельвейс сонцезахисний крем SPF 50.

У складі натуральних засобів WELEDA містяться тільки мінеральні УФ-фільтри з великими нерозчинними частинками, що не вбираються шкірою. У цьому ви можете переконатися, побачивши, як вони лягають на поверхню шкіри, залишаючи помітне біле покриття.

Уся продукція WELEDA сертифікована відповідно до критеріїв NATRUE Label Criteria і відповідає високим стандартам натуральної та органічної косметики. Формули з органічних олій і екстрактів цінних лікарських рослин надійно захищають і ніжно піклуються про чутливу шкіру дитини.

Едельвейс сонцезахисне молочко для чутливої шкіри SPF 30

Натуральне ультра-водостійке дитяче сонцезахисне молочко з високим рівнем захисту SPF 30.
4 reviews

Едельвейс сонцезахисний крем для чутливої шкіри SPF 50

Натуральний ультра-водостійкий дитячий сонцезахисний крем з дуже високим рівнем захисту SPF 50
9 reviews

За що варто віддавати перевагу сонцезахисним засобам від WELEDA?

 • Склад з мінеральними УФ-фільтрами без наночастинок.
 • Візуальний контроль сонцезахисного ефекту.
 • Надійна ультраводостійка формула.
 • Органічна олія жожоба у складі, що забезпечує зволоження.
 • Органічний едельвейс чинить антиоксидантну дію на клітинному рівні.
 • Органічні олії кокоса і насіння соняшнику живлять шкіру.
 • Формула без аромату для дуже чутливої ​​шкіри.
 • Клінічно підтверджена переносимість дуже чутливою шкірою.
 • Не містять синтетичних консервантів, ароматизаторів, барвників і похідних мінеральної олії.
 • Сертифіковані Natrue як натуральна органічна косметика.

Органічний Едельвейс

Кокосова олія

Органічний Алое-Вера

Олія жожоба

Оливкова олія

Олія соняшника

Маленька кропива

Візьми у відпустку для себе.

Яскраве літо з натуральними гелями для душу Weleda - тільки екстракти найцінніших рослин, виключно натуральні аромати і органічні рослинні олії. Обирай під настрій - 100% натуральна Швейцарська косметика з 1921 року. Без компромісів.

Цитрусовий освіжаючий крем-гель для душу

Ніжний догляд та тонізуючий ефект.
12 reviews

Гранатовий відновлюючий крем-гель для душу

Коктейль олій граната та макадамії.
6 reviews

Обліпиховий тонізуючий крем-гель для душу

Ніжний догляд та стимулюючий ефект.
5 reviews