Шлях живої Землі: разом до здорових грунтів!

Приєднуйтесь до нас на шляху до регенеративного землеробства вже сьогодні! Ми знаходимо та просуваємо кращі ідеї для сільського господарства та харчової промисловості.

Здорові ґрунти важливі для нас

Не ліси, а ґрунти є найбільшим резервуаром вуглецю на планеті після океанів. Крім того, жива частина земної кори фільтрує дощову воду й таким чином створює нову чисту питну воду. Без ґрунтів ми не мали би їжі, адже більш 90% нашої їжі виробляється завдяки землі. Дві третини всіх видів мешкають у ґрунтах.

Біодинамічне вирощування зберігає гумусний шар та допомагає навіть збільшити його: ми спостерігали це впродовж десятиліть у садах Веледи. Все, що росте на наших власних полях, ми культивуємо біодинамічним способом. Ми прагнемо зберегти ґрунт здоровим і зміцнити його, використовуючи різноманітні природні методи. У відповідності до керівних принципів органічного землеробства, ми обробляємо близько 250 квадратних кілометрів землі по всьому світу, сприяючи оздоровленню ґрунтів і збереженню біологічного різноманіття.

Вуглецеві резервуари — захисники природи та постачальники продовольства. Усі відповіді лежать на поверхні, однак більшість плодючих ґрунтів світу вже вичерпані.

Земля потребує нас

Здорові плодючі ґрунти повертають вуглець у землю, утримують та очищують воду, є життєвим середовищем для мільярдів живих створінь, забезпечують наше харчування. Якщо ґрунти загинуть, наші шанси на вихід із кліматичної кризи та припинення вимирання видів різко зменшуються. Вже три чверті колишніх чорноземів по всьому світу виснажені, близько 12 мільйонів гектарів орних земель Німеччини світ втрачає щороку. Шкода, яка є наслідком виснажених ґрунтів, лише в ЄС складає близько 1,25 мільярда на рік. Одночасно 60 гектарів природних просторів на день перетворюються на землі під забудову. За даними Організації Об’єднаних Націй, світу лишилося зібрати трохи менше 50 урожаїв, щоб нагодувати все населення. У межах завдання з сільського господарства, продовольства й клімата ми з’ясовуємо, які рішення працюють та мають бути розповсюдженими й реалізованими.

Вартість ґрунту

95
Відсоток продуктів харчування, який виробляється на землі
300
Формування шару ґрунту 1 см завтовшки, багатого гумусом, займає роки
3
Мільярди тонн вуглецевовмісних ґрунтів сьогодні дорівнюють найбільшій кількості вуглецю в світі після океанів

Рішення для більш здорових ґрунтів

“Шлях живої Землі” спрямований на виявлення, об’єднання та стабільне заохочення найбільш ефективних рішень для переходу від сільського господарства до продовольства. Серія цифрових діалогів від 19 травня 2021 року є точкою відліку для проєкту “Шлях живої Землі”. Незабаром тут зберуться експерти для обговорення найсерйозніших проблем та оптимальних рішень. Усіх, хто бажає долучитися до дискусії або просто послухати, ми запрошуємо до проєкту. Мета полягає у створенні спільноти, яка б обмінювалася ідеями та досвідом і популяризувала наявні рішення для формування більш здорових ґрунтів.

Додаткова інформація та реєстрація

Ґрунти по всьому світу зберігають втричі більше вуглецю, аніж атмосфера, є оселею для 1 мільярда грибів на 1 квадратний метр здорового гумусу, водночас як у Німеччині менш 10% земель обробляються біодинамічним шляхом. Потенціал для захисту клімата й біологічних видів величезний.