Веледа отримує сертифікацію B Corp

Веледа віддана природі і суспільству протягом 100 років. Відтепер міжнародна неприбуткова організація B Lab засвідчила, що ми покращуємо світ шляхом впровадження нашої корпоративної культури.

Хто такі B Lab і що таке B Corp?

Бізнес як сила для добра – це фундаментальне бачення B Lab. Ця некомерційна організація, заснована у 2006 році в США, сертифікує неприбуткові компанії як B-корпорації – у скороченні B Corps. «Бі» підтримує користь суспільству та довкіллю, що провадять ці бізнеси. Сьогодні члени глобальної спільноти B Corp співпрацюють задля того, щоб зробити планету найліпшим місцем. Як вони це роблять? Шляхом перевірки ділової практики на міцність. Зацікавлені компанії мають пройти суворий процес сертифікації за вимогливими критеріями: які цінності покладені в основу стилю управління? Які права мають його працівники? Як впливає бізнес на навколишнє середовище, суспільство та клієнтів? Компанія з сертифікованим статусом B Corp означає відповідність найвищим стандартам перевірених соціально-екологічних показників, а також баланс прибутку і мети.

Цілі та цінності всесвітнього руху

B Lab об'єднує компанії, які працюють над спільною метою: побудувати більш інклюзивну та сталу економіку для всіх. «Прагнення до спільного блага — це зміна парадигми», — пояснює доктор Штефан Циммер, керівник відділу сталого розвитку Веледа. «Прибуток залишається важливою метою, але ми ні в якому разі не маємо досягти його за рахунок людей, тварин або навколишнього середовища». Корпорації B беруть на себе зобов'язання забезпечувати довгостроковий процес безперервного вдосконалення: кожні три роки вони мусять проходити повторну сертифікацію і відповідати все більш амбітним стандартам. Таким чином, мета — не зменшувати шкоду, а робити більше користі для суспільства й навколишнього середовища шляхом зразкових бізнес-практик. Корпорації В визначають себе соціальними підприємствами, які використовують свої прибутки для того, щоб збільшити цінність для суспільства.

Як компанії отримують сертифікацію B Corp?

Для проходження сертифікації B Corp, компанії працюють з B Lab, щоб оцінити свій бізнес до найдрібніших деталей. В основі процесу полягає B Impact Assessment (оцінка впливів). Цей інструмент вимірює, як бізнес-рішення впливають на всі зацікавлені сторони — на акціонерів, співробітників, клієнтів і постачальників. Оцінка впливу в 80 балів дозволяє компанії зробити наступний крок до сертифікації.

Ключову роль у сертифікації відіграє юридична відповідальність: приміром, за рішенням власників Веледа, прагнення до спільного блага та екологічного добробуту тепер закріплені у наших підзаконних актах. Сертифіковані компанії підтримують діяльність B Corp щорічним внеском за сертифікацію, підписують Декларацію B Corp про взаємозалежність та погоджуються на умови угоди. Наш позитивний вплив відбивається у прозорих діях: громадськість має змогу ознайомитися з докладним звітом про оцінку за лінком: the detailed assessment report is available to the public.

“Сертифікація B Corp визнає компанії, які працюють у відповідальний, екологічно стійкий та соціально справедливий спосіб”.
Д-р Штефан Циммер, керівник відділу сталого розвитку

Що означає ця сертифікація для Веледа

Ми завжди були прихильниками стійкості. Веледа - цілеспрямована компанія, яка прагне до екологічного та соціально справедливого майбутнього. Ми інвестуємо свої кошти в етичні банки. B Lab схвалив нашу сертифіковану природну косметику та доброчесні стосунки, які ми плекаємо з партнерами по вирощуванню. Отримання сертифіката B Corp було логічним наступним кроком для нас, тому що таким чином ми втілюємо наші цінності на практиці з ще більшою ефективністю. Отже, замість впровадження численних індивідуальних заходів, як у минулому, наразі ми запустили амбітну цілісну програму для захисту клімату.

Більше про B Corp і Веледа

Наша програма захисту клімату

До кінця 2021 року ми планували стати кліматично нейтральною компанією. Головну увагу й зусилля в цей період ми зосередили на будівлях, виробничих потужностях та автопарку. З 2022 року наша мета — покращувати екологічні показники всіх продуктів Веледа. Це охоплює пошук інноваційних рішень для транспорту, ланцюгів постачання, сільськогосподарського вирощування сировини, а також пакування, включно виробництво та утилізацію. До 2025 року ми спрямовані значно зменшити вуглецевий слід компанії, а також скоротити вплив нашого виробництва на довкілля (наприклад, шляхом зниження використання гарячої води). З нашою One Percent Programme ми інвестуємо в боротьбу зі зміною клімату, поліпшення здоров'я ґрунтів і захист біорізноманіття.

Як ми захищаємо клімат

Наша відданість глобальній спільноті

Відчуваючи себе частиною спільноти B Corp, ми прагнемо слугувати справжнім зразком для наслідування. Цей вектор охоплює відкритий обмін досвідом з усім рухом B Corp. Веледа пропонує консультації та підтримку іншим бізнес-лідерам, які зацікавлені в сертифікації, а завдяки лекціям, семінарам та внутрішнім робочим групам ми сприяємо збагаченню нашого досвіду. Також є важливим захист інтересів на політичному рівні, тож наша компанія активно шукає діалог із владними особами. "Нам усім відомо про найнагальніші проблеми цього світу", - відзначає Штефан Циммер. «В-корпорації як глобальний рух ілюструють, що фінансові, соціальні й екологічні цілі можуть бути досягнуті одночасно та є взаємовигідними».

Станом на 2020, B Corps захистив по всьому світу:

200000
гектарів землі
16
мільйонів тонн вуглецю
225
мільйонів літрів води

Факти та етапи

  • B Lab — некомерційна організація, заснована в США у 2006 році.
  • Станом на сьогодні існує більш ніж 4000 сертифікованих B-корпорацій по всьому світу, що є представниками 150+ галузей промисловості в 77 країнах.
  • У перелік міжнародних брендів із сертифікацією B Corp входять Patagonia, Fairphone, Hootsuite та Ben & Jerry’s.
  • Також глобальний рух B Corp співпрацює з містами, щоб керувати позитивними змінами через ініціативу Cities CAN B; має спільні проєкти з Единбургом, Кордовою, Барселоною, Сантьяго, Мендосою, Ріо-де-Жанейро та Асунсьйоном.
  • Станом на 2020 рік B Corp, розташований по всьому світу, зберіг 200 000 га землі, компенсував 16 млн тонн вуглецю й врятував 225 млн літрів води.
  • Починаючи з 2015 року, B Lab Europe контролює дедалі більшу мережу, яка нині складається з більш ніж 400 сертифікованих B-корпорацій в дев'яти країнах Європи, включно Франція, Данія, Італія та Іспанія.
Більше інформації