Ми дбаемо про біологічне різноманіття по всьому світу

При виробництві натуральної косметики по догляду за шкірою та лікарських засобів ми завжди дбаємо про ресурси землі, починаючи з етапу висаджування насіння. Таким чином, ми захищаємо біорізноманіття та підтримуємо родючість ґрунтів по всій планеті.

Біорізноманіття необхідне для щасливого життя на землі

Чому біорізноманіття настільки важливе? Воно визначає різноманіття життя на землі на всіх рівнях: починаючи екосистемами, серед яких ліси, луки та озера, закінчуючи численними різновидами рослин і тварин. Система різних життєвих форм впливає на життя на нашій планеті загалом і відрізняється високою чутливістю. Наш добробут залежить від її балансу, тому ми наполегливо працюємо над збереженням, захистом та збільшенням біорізноманіття.

Біодинамічне землеробство - здоровий спосіб ведення сільського господарства

Усі рослини, що ростуть і квітнуть в наших садах, вирощуються за принципами біодинамічного землеробства. Звісно, ми не застосовуємо хімічні добрива або пестициди. Ми розглядаємо наші сади як екосистеми з рослинами, ґрунтами і тваринами, що злагоджено співіснують як над, так і під землею. Ми хочемо, щоб усі ці організми були здоровими та гармонійно розвивалися, адже це єдиний спосіб забезпечити здоров’я природи та людей. Наші засновники допомогли втілити в життя ідею біодинамічного сільського господарства. Наразі ми допомагаємо партнерам, які постачають нам сировину, впровадити цей екологічний спосіб ведення сільського господарства.

«Життя завжди прагне до різноманітності».
Уелі Хертер, біодинамічний фермер і член ради директорів Веледа.

Витоки біодинамічного сільського господарства

In 1924 on the Koberwitz estate near Breslau in present-day Poland, a group of farmers asked advice of the scientist and philosopher Rudolf Steiner, one of the founders of Weleda. The farmers were worried: the quality of their produce, the fertility of the soil and the health of their plants and animals had noticeably declined. At the farmers’ request, Steiner gave a series of lectures on the “Prosperity of Agriculture”. This marked the birth of organic farming.

Learn more

Наша відданість збереженню родючості ґрунтів

Прагнення Веледи до сталого розвитку не обмежуються вибором органічної сировини. Ми також піклуємося про процес вирощування. Ґрунти відіграють важливу роль у цьому, адже саме вони є необхідною умовою розвитку здорових рослин. Наші методи органічного землеробства дають можливість зберігати родючість ґрунту й підтримувати багатий на поживні речовини шар гумусу, який є домівкою для численної кількості корисних організмів, наприклад, дощових червів. Вони допомагають ґрунтам підтримувати родючість для росту здорових рослин. Саме з них ми добуваємо поживні речовини для створення натуральної косметики та лікарських засобів догляду за шкірою.

Наші сади - це екосистеми, в яких процвітає біологічне різноманіття

Вісім садів лікарських рослин Веледа, розташованих у різних куточках нашої планети, є центрами біорізноманіття. Саме тут ми вирощуємо здорові рослини для наших лікарських засобів і натуральної косметики. Застосовуючи принципи біодинамічного землеробства, ми створили стійкі екосистеми, які добре переносять тепло, дощі й засуху та мають всі умови для розвитку біорізноманіття.

«Зі стратегією щодо збору насіння ми бажаємо допомогти фермерам забезпечити доступність органічного насіння в майбутньому»
Анетт Енгель, керівник відділу закупівель сировини в компанії Weleda

Ми прагнемо до покращення різноманітності насіння

Насіння мають опилюватися перехресно. Це необхідно через те, що рослини з однаковими характеристиками, наприклад, стійкістю, можна виростити лише з насіння, отриманого шляхом перехресного опилення. Наша стратегія щодо збору насіння працює задля збереження біорізноманіття та захисту природної сировини. У межах цієї роботи ми також підтримуємо інші ініціативи, такі як «Збереження нашого насіння» (Save our Seeds). Ми є співзасновником ініціативи з розведення біонасіння соняшника (IBS, Initiative BIO-Saatgut Sonnenblumen), яка має на меті культивацію органічного насіння з насіння гібридних видів, отриманих у результаті перехресного опилення. Ми також є членом і співзасновником Hortus officinarum, асоціації, що сприяє біодинамічному землеробству та поширенню лікарських рослин.

Ми вирощуємо наші рослини, піклуючись про твій добробут

Компост, ферментований кропив'яний чай та інші препарати відіграють важливу роль у біодинамічному землеробстві: вони забезпечують родючість ґрунту. Наша мета у догляді за ґрунтами полягає в уникненні виснаження родючого шару через надмірне використання та, на противагу, насичення ґрунту киснем та його збагачення природними поживними речовинами. Приводимо три способи, застосовуючи які ми зміцнюємо наші рослини природним шляхом і поліпшуємо їх стійкість до шкідників:

Подрібнений польовий шпат

Виготовлення цього препарату потребує ретельної підготовки. Коров’ячий ріг необхідно заповнити дрібно меленим кремнієм і закопати в землю, в якій мінерал піддається впливу сонця і тепла. Потім наші садівники беруть невелику кількість речовини з рогу та старанно розмішують її у воді. Готове добриво розпилюється над рослинами у вигляді дрібнодисперсної хмарки. Кремнезем зміцнює рослини та стимулює їх здоровий розвиток.

Компост

Компост – це місце, де завершується і розпочинається життєвий цикл. Все, що лишилося після прополювання та збору врожаю на садових грядках та полях, використовуватиметься для покращення якості ґрунтів. Компостування перетворює садові відходи у багатий поживними речовинами прошарок гумусу.

Ферментований кропив’яний чай

Для зміцнення рослин у наших садах ми використовуємо препарат із жалкої кропиви. Він діє у якості природного засобу від шкідників та рідкого рослинного добрива. Кропив’яний чай готують зі свіжих рослин, які ферментуються у воді протягом двох тижнів під впливом сонячних променів. Отриманий препарат розбавляють водою, а потім розпилюють над рослинами.