Краса

Кактус опунція - чудо природи у догляді за шкірою

Екстракт кактусу - нова тенденція краси для гарної шкіри

Кактус опунція - це дещо більше за просто цікаву рослину: її екстракт надає шкірі додатковий імпульс зволоження. Дивовижна властивість утримання води робить цього жителя пустелі казковою складовою для засобів з догляду за шкірою.

Диво пустелі для потреб шкіри

Краса йде зсередини - це стосується і кактусу опунції. Зі своєю хижою, колючою зовнішністю, завдяки щільній оболонці, що оберігає вологу, ця рослина здатна процвітати в найсухішому кліматі. Підвищення температури та зменшення запасів води не є проблемою для опунції фікус-індика. Цей мешканець пустелі пристосувався до екстремальних умов. Як справжній знавець мистецтва виживання, опунція може витримувати тривалі періоди посухи та перебування на сонці. У чому її секрет? Кактус опунція вміє зберігати воду. Завдяки своїй розгалуженій кореневій системі, ця життєздатна рослина швидко поглинає велику кількість води після дощів, зберігаючи її у своїх лопатевих стеблових пагонах, що називають кладодами. Завдяки своїм густим зеленим пагонам і соковитій м’якоті опунція є очевидною прямою протилежністю сухому навколишньому середовищу.

Колюча диво-рослина з Мексики

10 фактів про опунцію

• Опунція, кактус «нопал», «кактус-вухо» або колюча груша (Opuntia ficus-indica) - вид із роду опунцій родини кактусових.

• Вона росте як чагарник або невелике дерево з веслоподібними сегментами стебла, що називаються кладодами, які вкриті захисними колючками.

• Вважається, що цей типовий вид кактусів походить з Мексики.

• Ацтеки шанували опунцію як божественну рослину. З її плодів виготовляли алкогольний напій для релігійних обрядів.

• Спроможна зростати на висоті до 4700 м над рівнем моря, опунція культивується переважно у Мексиці, Африці та Середземноморському регіоні.

• Опунція - важлива сільськогосподарська культура. Її пагони вживають в їжу, як прості огірки, їдять у відвареному виді, як овочеві страви, або в сирому вигляді в салатах.

• Також для їжі збирають ароматні плоди овальної інжироподібної форми, що, коли достигають, набувають оранжево-червоного кольору.

• Навесні та влітку на кінцях довгастих пласких пагонів стебла з’являються великі яскраво-жовті квіти.

• Плоди розвиваються після того, як рослина відцвіла. Оскільки плоди витягують поживні речовини з пагонів, останні збираються до початку цвітіння кактусів.

• Відпавши й опинившись на землі, стебла, квіти та плоди здатні розвинути коріння та перетворитися на нову повноцінну рослину.

Підвищення рівня зволоженості шкіри

За грубим зовнішнім виглядом кактуса опунції ховається вміст, сповнений живильних компонентів. Властивості цієї природної чудотворної вологи корисні для шкіри і роблять опунцію ефективним інгредієнтом у засобах для догляду за нею. Екстракт опунції отримують з м’ясистих стебел, які складаються переважно зі слизу, що має зволожувальні властивості та сприяє підтримці природної здатності шкіри накопичувати вологу. Екстракт допомагає заспокоєнню шкіри та зміцненню її природних функцій як захисного бар’єра.