Веледа про COVID-19: диференційований погляд

Інтерв’ю з членами виконавчої ради Наталею Ярмоленко та Альдо Аммендолою.

Наша позиція щодо коронавірусу, вакцини COVID-19, а також як залишатися здоровим під час пандемії.

Яка позиція у Веледа щодо COVID-19?

Альдо Аммендола: Ми категорично відкидаємо всі твердження, котрі заперечують або дезинформують щодо COVID-19, а також пов’язані з цим питанням теорії змови. Наша компанія заснована на науці, тож дуже серйозно ставиться до фактів пандемії коронавірусу. Разом з тим, ми зрозуміли, що багато проблем, включно пандемія COVID-19, потребують диференційованого підходу. Антропософська громадська лікарня Хавелхое, розташована у Берліні, яка має відділення інтенсивної терапії COVID-19, дала нам чітке уявлення про серйозні шляхи розповсюдження цього захворювання. Також лікарня продемонструвала, як стандартні методи лікування можуть доповнюватися в індивідуальному порядку. Люди — це індивідуальності. Ми не маємо забувати про це, коли йдеться про комплексні заходи.

Наталя Ярмоленко: Ми рішуче відхиляємо будь-яку діяльність, спрямовану проти демократії, чи правоекстремістські цілі. Аналогічну позицію має медична секція Гетеанума та IVAA (Міжнародна федерація антропософських медичних асоціацій). Однак ми хочемо, щоб культура діалогу дозволяла проводити риску між відмінностями й враховувати різноманітні наукові точки зору.

Якої позиції притримується Веледа щодо вакцинації проти COVID-19?

Альдо Аммендола: Вакцини є важливим компонентом у боротьбі з інфекційними захворюваннями, тому ми переважно обстаємо за щеплення проти COVID-19. Проте ми утримуємося від рекомендації вакцинації навіть для працівників Веледа, адже люди мають бути вільні у рішенні, чи хочуть вони бути прищепленими.

Наталя Ярмоленко: COVID-19 становить собою серйозну проблему для людства. Вакцини допомагають впоратися з цією проблемою, тож у Веледа ми дуже вдячні за низку вакцин, які сьогодні є у наявності. Але SARS-CoV-2 очевидно не буде останньою пандемією, з якою нам доведеться мати справу. Фабричне землеробство, розповсюдження діяльності людини на недоторкані в минулому природні простори та безупинна втрата біорізноманіття сприятиме поширенню  нових патогенів на людей. Саме в цій точці ми як спільнота маємо почати, щоб зміцнити довгострокову стійкість екосистем і людей, які на них спираються. Веледа працює над цим, наприклад, шляхом стабільного видобутку сировини та за допомогою проєктів органічного й біодинамічного землеробства.

Як ми можемо підтримувати нашу власну імунну систему, щоб пройти крізь пандемію у гарному стані здоров’я?

Наталя Ярмоленко: Чимало факторів сприяють здоровому способу життя: багато фізичної активності, бажано на свіжому повітрі, достатня кількість сну, здоровий раціон та виділений час на прийом їжі замість поспіху. Різноманітні продукти в лінійці Веледа з обліпихою та тереном мають імуностимулюючий ефект. Дослідження в галузі психонейроімунології демонструють, що не лише психічний, але й фізичний стан залежить від того, як ми живемо, працюємо, чи з пошаною ставимося один до одного. Всі ці аспекти формують нашу корпоративну культуру в Веледа; вони важливі для нас у підтриманні та покращенні здоров’я наших співробітників.

Альдо Аммендола: На сьогодні не існує схваленого препарату для лікування COVID-19. Чимало підходів перебувають на стадії розробки, однак державний сектор не зумів забезпечити фінансування в масштабах, які були б аналогічні фінансуванню розробки вакцин. Саме тому чимало компаній змушені самостійно спонсорувати цю роботу. Веледа також інвестуватиме мільйони євро у різноманітні фармацевтичні дослідження та проєкти впродовж наступних кількох років.

Наталя Ярмоленко — лікар і член виконавчої ради, відповідальний за відділ ринку.  Альдо Аммендола є мікро- та молекулярним біологом, який, в якості члена виконавчої ради, відповідає за дослідження та розробки.