Фітнес-календар майбутньої мами

Очікування дитини – чудовий час для того, щоб зайнятися власним фізичним удосконаленням. Йога, фітнес, пілатес, плавання в басейні, танці - для кожного терміну вагітності і для кожної жінки є свій ідеальний та бажаний вид спортивної програми. Залишається тільки зробити правильний вибір!

4-6 тижнів.

Якщо до вагітності ви з задоволенням займалися спортом, сміливо продовжуйте звичні тренування, зменшивши навантаження й адаптувавши вправи до свого нового стану. А в тому випадку, якщо раніше ви обходили фітнес-клуби стороною, варто замислитися про покупку абонемента. Дихальна гімнастика і ходьба на біговій доріжці - відмінний початок. На ранніх термінах вагітності також можна починати виконувати вправи Кегеля - спочатку лежачи, а згодом у положенні сидячи або стоячи. Головна умова тренувань - регулярність. З огляду на гормональні зміни шкіра в цей період стає тоншою і сухішою, а це означає, що збільшується ризик появи стрій, тому вже з моменту підтвердження вагітності важливо подбати про їхню профілактику. Зверніть увагу на олію для профілактики стрій Weleda – засіб, що приваблює багатьма перевагами: ледь уловимим тонким ароматом троянди й апельсина, здатністю дуже швидко вбиратися і, звісно, абсолютно натуральним складом. Підкуповує й те, що в коробочці є докладна схема легкого масажу, що допоможе посилити ефективність самого засобу.

6-8 тижнів.

Займатися в тренажерному залі слід із досвідченим інструктором і тільки після того, як ваш акушер-гінеколог дав дозвіл на заняття. Персональна програма силових тренувань допоможе розвивати різні групи м'язів, тримати під суворим контролем вагу й загартовувати витривалість. Важливою залишається регулярність тренувань, адже заняття від випадку до випадку щоразу сприймаються організмом як стрес. Якщо ви не любите ходьбу на біговій доріжці і тренажери, зупиніть свій вибір на танцях – таким чином вам гарантовані неутомливі заняття під приємну музику та відмінний настрій. Вартий уваги й пілатес. Заняття благотворно впливають на м'язи живота і тазового дна - найбільш уразливі під час вагітності зони. Багато вправ пілатесу виконуються в положенні, коли кисті й коліна торкаються підлоги. Ця позиція дуже підходить вагітним, адже дозволяє розвантажити область спини й тазу.

8-16 тижнів.

Під час першого і другого триместру вагітності рекомендується йога. Вона сприяє зміцненню м'язів спини, розвантажує хребет, покращує кровообіг, у тому числі плацентарний. До того ж вона знімає втому, врівноважує нервову систему, вчить прислухатися до свого тіла і розуміти його, що вкрай важливо, коли всередині вас розвивається нове життя.

16-20 тижнів.

Регулярність занять - головна запорука успіху. Однак не варто забувати і про те, що будь-яке тренування повинне складатися з розминки, основного блоку вправ та завершального блоку (релаксації). До того ж не забувайте, що животик, який зростає, змінює центр ваги тіла. Щоб зберегти правильну поставу, контролюйте її під час виконання вправ. У середині другого триместру майбутні мами нерідко скаржаться на важкість у ногах. Профілактика венозного застою й набряків - важливий пункт у догляді за собою під час вагітності. Тонізуючий гель для ніг «Венадорон» від Weleda підсилює відтік по венозній і лімфатичній системах. Засіб включає натуральні складові: дистилят гамамелісу віргінського, екстракт арніки гірської, корінь ірису німецького, корінь лопуха, плоди лимона і природний сульфат міді. Цей засіб не містить синтетичних лікарських компонентів і не впливає на плід, тому є ідеальним варіантом для вагітних.

20-24 тижні.

Середина вагітності - слушний час для запису в басейн. Аквааеробіка - відмінна альтернатива традиційним фітнес-тренуванням. Водні процедури покращують циркуляцію крові та чудово зміцнюють ті групи м'язів, що задіюватимуться під час пологів. У воді вага тіла зменшується, отже меншає і навантаження на суглоби та хребет. Саме тому багато жінок на пізніх термінах вагітності лишають в своєму графіку цей вид фізичних навантажень.

24-32 тижні.

Під час вагітності під дією гормону релаксину розм'якшуються сполучні тканини, причому не тільки таза, але й інших суглобів. Тому для силових вправ обирайте гантелі з меншою вагою, ніж раніше. Щоб уникнути перевантаження суглобів, виконуйте силові вправи сидячи, з опорою спини або на спеціальних тренажерах. Під час тренувань все більше уваги варто приділяти м'язам тазового дна, які будуть задіяні під час пологів.

32-36 тижнів.

Важливо знизити інтенсивність фізичних навантажень. З 34-го тижня вагітності за умови відсутності протипоказань час починати масаж тканин інтимної області, який допоможе знизити ризик розривів під час пологів. Справжньою паличкою-виручалочкою в цьому питанні стане олія для підготовки до пологів Weleda. Органічні олії солодкого мигдалю і зародків пшениці подбають про пом'якшення тканин інтимної області та про підвищення їхньої еластичності. Вам напевно сподобається чудовий ніжний, ледь помітний аромат засобу, що базується на нотах ефірних олій шавлії мускатної та троянди.

36-40 тижнів.

Молочні залози збільшуються внаслідок розростання залозистої тканини, адже організм готується до вироблення молока. У цей період майбутня мама може відчувати напруженість у грудях. Для профілактики лактостазу і поліпшення відтоку молока вже з 38-го тижня вагітності рекомендується робити легкий масаж грудей. Ефективність процедури підвищить органічна олія для грудей в період лактації Weleda. Засіб містить у своєму складі зволожуючу і поживну мигдальну олію, а також олії фенхеля, кмину і майорану, які чинять зігріваючий, спазмолітичний та лактогенний ефект. Раціон харчування жінки в цей період повинен включати продукти, багаті на вітаміни A, E і C. Прогулянки на свіжому повітрі, спокійна розмірена ходьба – це те, що вам зараз необхідно. А до тренувань у залі можна буде повернутися за 1,5-2 місяці після появи малюка на світ.