10 достовірних фактів про целюліт
Поява «апельсинової кірки» має безліч причин. І хоча чудодійного засобу для повного позбавлення від неї не існує, є чимало коротких повсякденних заходів, що здатні допомогти зробити шкіру пружною і водночас поліпшити загальне самопочуття. Про які 10 фактів щодо проявів целюліту варто дізнатися?
1. Целюліт - це норма
Для жінок природною є м'якша і рихліша, порівняно з чоловічою, сполучна тканина, що оточує жирові клітини підшкірної клітковини, яка виконує зігріваючі та захисні функції. Більше за 80% жінок, незалежно від ваги і статури, мають целюліт, у простолюдді званий «апельсиновою кіркою» за зовнішній прояв у вигляді горбків і ямок. На целюліт страждають майже всі: і стрункі жінки, і ті, які мають зайву вагу.
2. Пояснення тому - гормони
Естрогени підтримують еластичність сполучної тканини, причому зовсім небезпідставно. Зокрема, вагітність пред'являє найвищі вимоги до організму. Баланс гормонів жінки також змінюється під час менструації, в період менопаузи, а ще - під впливом медикаментів. У таких випадках затримка рідини у тканинах може посилити прояви целюліту.
3. Він закладений генетично
Існує генетична схильність до целюліту. Він успадковується незалежно від того, чи з'являються ямочки на стегнах, сідницях або руках. Однак повсякденна активність і певні вправи здатні допомогти зробити сполучну тканину міцнішою.
4. Не існує ніякого чудодійного засобу від целюліту
Жодному антицелюлітному крему не під силу впоратися з цією проблемою самотужки. Найбільших успіхів можна досягти за допомогою комплексного підходу, а саме: завдяки збалансованому харчуванню, достатнім фізичним навантаженням, заспокійливому масажу із застосуванням натуральних засобів для догляду за шкірою, до складу яких входять активні інгредієнти, як-от екстракт берези.
5. Здорове харчування - гарне самопочуття
Антиоксидант вітамін С зміцнює сполучну тканину і нейтралізує вільні радикали. Тому для підтримання пружності шкіри настільки важливе правильне харчування із включенням до дієти великої кількості свіжих фруктів і овочів. Здорова дієта - без перебільшення ключ, що дає організму все, що йому потрібно.
6. Схуднення не рятує від целюліту
Чим менше запасів жиру в організмі, тим менш вираженим є целюліт. Але чи знаєте ви, що в перші 30 хвилин спортивних занять організм переважно спалює вуглеводи? А ось вправи протягом 45 хвилин вже дають організму достатньо часу, щоб почати спалювати жир.
7. Вода - чистий еліксир краси
Споживання достатнього обсягу рідини є частиною здорового харчування. Ідеально випивати два-три літри мінеральної води не тільки для втамування спраги, а і для очищення організму від шлаків. Цей процес можна також підтримати за допомогою рідкої харчової добавки на основі екстракту листя берези.
8. Алкоголь і паління погіршують ситуацію
Калорії, що містяться в алкогольних напоях, безпосередньо перетворюються на жир, а тютюнопаління провокує звуження кровоносних судин і погіршення кровообігу.
9. Рухова активність приносить користь організму в цілому
Регулярні посильні фізичні навантаження сприяють поліпшенню кровообігу і зміцненню тканин, що зрештою позитивно позначається і на стані шкіри. Поєднання спортивних занять на витривалість, таких як ходьба, їзда на велосипеді або плавання, з прицільним опрацюванням м'язів сідниць і стегон – це справді дуже ефективний підхід.
10. Целюліт - це не лише питання краси
Залежно від інтенсивності проявів, розрізняють чотири стадії целюліту: легку, середню, важку і дуже важку. У складних випадках целюліт може навіть завдавати істотної шкоди лімфатичній та кровоносній системам.