Попрілості: простіше запобігти, проте можна і поспішити ліквідувати
Тендітна шкіра немовлят у п'ять разів тонша за шкіру дорослих. Звісно, вона є чутливою і вразливою, а в місцях тривалого тертя під впливом вологи - схильною до виникнення попрілостей - подразнень і запалень.
Що таке попрілості?
Як і будь-яке поранення, попрілості є вхідними воротами для бактеріальних і грибкових інфекцій. Приєднання інфекції може від невеликого майже непомітного почервоніння призвести до розвитку попрілості другого або третього ступеня, коли почервоніння стає вираженим надмірно, а часом з'являються тріщинки, гнійнички й ерозії, що викликають біль, печіння і просто неймовірно саднять.
Чи варто згадувати, що про жодне почуття умиротворіння малюка і його батьків у цьому випадку не може бути й мови? Рухи крихітки, що самою природою спрямовані на пізнання світу, провокують болісні відчуття, і навіть зміна підгузка не приносить полегшення - будь-який дотик викликає рішучу незгоду, що виражається плачем маляти.
Причини виникнення попрілостей
Досвідчені мами знають, що є безліч причин появи попрілостей, але головна - це надлишок вологи, що виникає у зв'язку з використанням одноразових підгузків. Саме в сідничній області можлива поява сильного подразнення, що супроводжується болісними відчуттями, у буквальному сенсі позбавляючи дитину спокою.
Друга умова появи попрілостей - тертя. Навіть незначна, на перший погляд, травматизація, причина якої криється у натиранні підгузків і одягу, особливо з синтетичних волокон, є суттєвою для тендітної шкіри новонародженого.
Окремою групою провокаторів почервоніння може бути індивідуальна чутливість до матеріалу, з якого виготовлено підгузок, або до речовин, які входять до складу його наповнювача, а також ряд фізіологічних порушень, що вимагають від батьків підвищеної уваги до області сповивання.
Як допомогти маляті?
Нерідко молоді батьки докоряють собі, вважаючи, що виникнення попрілостей – це наслідок неуважного ставлення до дитини. Однак, як вже було зазначено вище, є маса причин виникнення почервоніння, і вміння розпізнавати загрозу обов'язково прийде до вас із досвідом. А поки ми хотіли б дати кілька порад, як можна допомогти малюкові.
- Змінювати одноразовий підгузок необхідно відразу після дефекації, адже навіть нетривалий контакт із випорожненнями може погіршувати ситуацію. Щоб поліпшити стан шкіри, намагайтеся переодягати підгузок не рідше за що три-чотири години (для новонароджених – навіть частіше), оскільки у міру наповнення сечею, адсорбуючі властивості навіть найякіснішого підгузка знижуються.
- Висока чутливість запаленої шкіри не скасовує процедури її дбайливого очищення при кожній зміні підгузка. Найкращим рішенням в даному випадку стане підмивання малюка водою: її температура має бути приємною, тобто приблизно дорівнювати температурі тіла - 35-37° С. Після дефекації варто користуватися м'яким засобом для миття, наприклад, підійде Календула дитяче молочко для купання або Календула дитяче мило.
- Важливо дбайливо й ніжно, проте і ретельно промокнути рушником кожну складочку після миття та дати шкірі провітритися перед одяганням, попередньо переконавшись, що в приміщенні досить тепло. Це саме той час, що є ідеальним для проведення короткого сеансу масажу, який зміцнює зв'язок з дитиною: новонародженому дуже подобається ваш ніжний дотик. Малюки, що вже вміють повзати, будуть раді поборсатися голенькими на великому м'якому батьківському ліжку.
- Перед тим як надягнути чистий підгузок нанесіть на проблемні ділянки захисний засіб. Як з метою попередження попрілостей, так і для зняття вже наявного подразнення і запалення підійде Календула Дитячий крем від попрілостей.
- Якщо шкіра вашого малюка відрізняється особливою чутливістю, схильністю до атопії, тоді Алтей дитячий крем від попрілостей може допомогти значно поліпшити її стан. У випадку надмірної чутливості також має значення оптимальний рівень вологості повітря у приміщенні, правильне харчування мами, якщо малюк на грудному вигодовуванні, а також обережне введення прикорму.
- Намагайтеся бути уважнішими до правильності надягання підгузка, щоб запобігти натиранню. В одязі для малюка краще віддати перевагу м'якому бавовняному трикотажу, причому для новонароджених крихіток найбільш комфортними будуть речі, зшиті швами назовні.
Дотримання цих правил допомагає поліпшити стан шкіри малюка у лічені дні, а втім, якщо позитивна тенденція все-таки не спостерігається, необхідно звернутися за консультацією до педіатра.
Прості та дуже приємні для малюка ритуали, а також безпечні й цілком натуральні засоби для догляду за областю сповивання Weleda допоможуть вам зробити так, щоб попрілості ніколи не дошкуляли вашому малюкові й не відволікали його від щохвилинних цікавих відкриттів у навколишньому світі.
Бажаємо здоров'я Вам і Вашій дитині!
Швейцарський фармацевтичний концерн Weleda - піонер і лідер у виробництві 100% натуральної та органічної косметики для цілісного догляду за обличчям і тілом з 1921 року.