Портрет майбутньої матері

«Мені подобається мій круглий живіт! Я вже відчуваю себе мамою».

Анна Ф. вагітна вперше. Нам вона розповідає про те, як вона сприймає свої перші вісім місяців вагітності, чим вона займається в цей хвилюючий період, як вони разом з її чоловіком вирішували питання, що у них виникали, та з якими маленькими і великими труднощами вони стикаються в ролі майбутніх батьків.

Той момент, коли Анна дізналася про вагітність, вона не забуде ніколи: «Разом зі своїм чоловіком я очікувала на результат тесту на вагітність. Коли ми побачили позитивний результат, то не могли повірити своєму щастю! В голові промайнули тисячі думок, я не могла більше чітко мислити: як це - мати дитину? Чи повинні ми зараз все змінити? Невже ми дійсно так далеко зайшли?»

Обидва вирішили діяти спокійно, але організовано. «Ми прагнули скористатися місяцями до народження дитини, щоб підготувати все якнайкраще і разом налаштуватися на новий етап нашого життя. Було радісно спостерігати, як у мого чоловіка зростало почуття відповідальності, і він почав записувати всі речі, які нам ще стануть у пригоді. Так ми поступово почали облаштовувати кімнату малюка». Такі моменти об'єднують. Одночасно Анна змогла звикнути до нового для неї відчуття материнства: «Було добре спільно облаштовувати гніздечко і підготовляти все для малюка. Після народження у нього буде комфортний і затишний, надійний будинок, і ми відчуватимемо себе справжніми батьками».

Звикнути до нового положення

Уважність і рівновага

«Я стала набагато свідоміше ставитися до свого тіла з того моменту, як дізналася про свою вагітність, стала більше піклуватися про саму себе». Якщо раніше Анна часто відмовлялася від сніданку, адже треба було швидше бігти на роботу, то зараз вона приділяє цьому час. Організм повідомляє нам, що для нього добре: «Я більше не можу переносити запах алкоголю, набагато більшу радість мені приносить повноцінна здорова їжа, особливо фрукти!» Звикнути до нового положення означало для Анни прислухатися до себе. Вона відчуває, що, коли їй добре, добре й дитині. «Я почала частіше бувати на свіжому повітрі, а замість тренувань у фітнес-центрі я гуляю на природі. Так моє маля почувається добре». А після напруженого дня вона намагається прийняти теплу ванну і просто побути в спокої.

Велике сімейне щастя і робота

Для Анни ще при плануванні вагітності було зрозуміло, що вона не хоче зовсім залишати роботу. Основним завданням було знайти баланс між професією і сім'єю. Зрештою вона забажала проводити багато часу з дітьми, але, як і раніше, займатися улюбленою справою, що приносить їй задоволення. «Мені пощастило: я відверто поговорила зі своїм начальником, і спільно ми прийшли до ідеї часткової зайнятості. Так, після декрету я зможу працювати в якості асистента директора при частковому навантаженні в 60%».

Анна та її чоловік заздалегідь обміркували те, як має виглядати турбота про дітей. У майбутньої бабусі буде багато часу і любові для малюка, коли Анна знову працюватиме. «Уявлення ніжної турботи стало дуже важливим для мене: саме завдяки йому я змогла від душі насолодитися останнім періодом вагітності».

Незабаром з'явиться малюк

Довіра є дуже важливим аспектом в останній період вагітності

Анна зі своїм чоловіком відвідала різні лікарні довкола, і невдовзі стало зрозуміло, що вона почуватиметься краще в невеликій установі, аніж у великому пологовому будинку. Для неї є дуже важливою допомога акушерки під час появи первістка, адже в неї ще немає досвіду в поводженні з дітьми, і вона хотіла б мати поблизу людину, до якої мала б змогу звернутися з проханням або питанням про грудне вигодовування. «Я дуже рада майбутній появі дитини, і ні про що інше навіть не замислююся! Спілкування з іншими молодими матусями підбадьорюють мене. Важливо, щоб я почувалася добре».

Мій животик належить тільки мені

«Те, як мій малюк реагує на дотики до живота, як він нібито мене вітає і то, як він, здається, хоче щось розповісти мені - неможливо описати словами!»

«Я сприймаю свою вагітність як щось дуже особисте і насолоджуюся тим, що можу усамітнитися в чотирьох стінах». Однак з тих пір, як живіт Анни округлився, вона знаходиться в центрі загальної уваги. «Усі бажають знати, як у мене справи». Відчувати турботу інших - це здорово, але водночас Анна розповідає про підвищену потребу в усамітненні. «Я встановлюю контакт з моїм малюком, лагідно торкаючись живота. І це щось дуже-дуже особисте. Але трапляється так, що знайомі або навіть чужі люди хочуть доторкнутися до живота». Вона навчилася прислухатися до себе і говорити «ні», якщо їй чогось не хочеться. «Хоча це здорово, що так багато людей проявляють інтерес і бажають привітати маленького чоловічка!» Зрештою всі не можуть дочекатися, коли ж з'явиться малюк.